اطلاعات اقامتگاه

اقامتگاه بوم‌گردی اله آموت
اخیراً تجربه زندگی در کنار بومی‌ها و طبیعت‌گردی موردتوجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است. اقامتگاه‌های بوم‌گردی در کشورمان کیفیتی قابل‌قبول را مطابق با استانداردهای مشخص‌شده ارائه می‌کنند و بیش‌ترشان، خانه‌های قدیمی آن منطقه هستند که بازسازی شده‌اند. درگشت و گذار شهر قزوین نمی‌توان بازدید از منطقه الموت و قلعه آن را از قلم انداخت، پس گذران شبی به دور از شلوغی شهر و تماشای ستارگان می‌تواند بهترین انتخاب در سفر به قزوین باشد. اقامتگاه بوم گردی اله آموت یا الموت در روستایی به نام شهرک و دل دره‌ای سرسبز و دل‌باز و در مجاورت دو رودخانه واقع شده است. این اقامتگاه اولین خانه سنتی قزوین به شمار می‌رود و با قلعه حسن صباح ۱۵ دقیقه فاصله دارد. اقامتگاه اله آموت با داشتن ۱۰ باب اتاق مجهز به تخت، می‌تواند از ۴۰ گردشگر میزبانی کند.

اطلاعات اقامتگاه

اقامتگاه بوم گردی اله آموت در روستای شهرک منطقه الموت قزوین و در ۹۰ کیلومتری شهر قزوین واقع شده است. نام منطقه الموت به دلیل واقع شدن در ارتفاعات، به معنای آشیانه عقاب و اله آموت نیز برگرفته از همین کلمه است.

درباره اقامتگاه

این اقامتگاه ظرفیتی پذیرش و اسکان معادل ۴۰ نفر و ۱۰ باب اتاق دارد که تمامی آن ها مجهز به سرویس تخت خواب هستند. اتاق عادی اقامتگاه از سرویس بهداشتی و حمام مشترک که در محوطه اقامتگاه قرار دارد، استفاده می‌ کنند، اما اتاق ۱۲ متری و ۳۰ متری دارای سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی می‌ باشد. از دیگر امکانات و خدمات این اقامتگاه می توان به پارکینگ اختصاصی غیرمسقف، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، سرویس دهی اینترنت، کرسی، راهنمای تور های گردشگری و آشپزخانه عمومی اشاره کرد. سیستم سرمایشی و گرمایشی اقامتگاه پنکه و بخاری نفتی اتاق ها می باشد. همچنین امکان سفارش غذای خاص، ارگانیک و غذاهای محلی مانند کوکو شیرین، دویماج، قیمه نثار و انواع آش های محلی در اقامتگاه بوم گردی اله آموت برای گردشگران عزیز  وجود دارد.

قلعه حسن صباح، قلعه شیرکوه و روستای گازرخان از جاذبه های گردشگری منطقه الموت هستند که سالانه میزبان جمعیت زیادی از توریست گردان و مسافران داخلی و خارجی هستند. غار شمس کلایه، دریاچه اوان و چنار خونبار نیز از سایر جاذبه های طبیعت گردی نزدیک به اقامتگاه بوم گردی اله آموت است که در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید به آن ها برسید.

درباره قلعه تاریخی شیرکوه
این قلعه در مجاورت روستای باغدشت، محل برخورد دو رود طالقان و الموت واقع شده است که در دوره اسماعیلیان به عنوان دژی مستحکم در برابر ملات دشمنان مورد استفاده قرار میگرفته است. راه رسیدن به این قلعه بسیار سخت است.

روستای شهرک
این روستا در دره ای با آب و هوای سرد و خشک قرار دارد که دور تا دور آن را کوه فرا گرفته و با روستاهای دیگری همچون باغدشت، سائین کلایه، محمود آباد و باغ کلایه همجوار می باشد.

گفتنی است در این اقامتگاه تخفیف ویژه ۱۰ تا ۱۵ درصدی برای تورهای گردشگری در نظر گرفته شده است.

آدرس: قزوین، الموت شرقی، روستای شهرک، جنب خیابان اصلی